Home > Öğretiler, Resimler > Resim-3, Kıbrıs Davamız

Resim-3, Kıbrıs Davamız


Advertisements
Categories: Öğretiler, Resimler
 1. Anonymous
  September 27, 2008 at 10:51 pm

  Evet: Yıl 1974’dür.Mehmetçik Kıbrıs’a çıkar ve Türk’ün mührünü, inancının mührünü,menfaatinin mührünü adaya vurur.Ancak batı dünyası Amerika başta olmak üzere bize ambargo uygular.Askeri zafer kazanılır sıra bunun diploması alanında da teyit edilmesine gelmiştir.Dönemin başbakanı Rahmetli Ecevit’in görüşü federasyon ,Başbakan yardımcısı Sayın Erbakan’ın görüşü ise taksimdir.Ecevitin görüşü askeri zafere denk düşmemekte,Erbakan’ın görüşü ise Türkiye ve dünyd şartlarının 1974 konjönktürüne uymamaktadır.
  İşte bu şartlarda Bilge Lider Kutlu Hakan Sayın Aykut EDİBALİ Türkiye’nin Kıbrıs Politikası Ne Olmalıdır? eserini yazar ve yayınlar. Edibali bu eserinde Kıbrısta menfaati olan tüm güçleri ki bunlar başta Türkiye,Yunanistan,İngilteredir. Sonra ABD,Rusya,İsrail dir. bunların tahlillerini yapar ve sonunda Türkiye ve dünya şartları açısından askeri zaferin diplomatik zaferle tamamlanması ve taçlanması açısından çözümü ortaya koyar: KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İLAN EDİLMELİDİR.
  AMA DÖNEMİN TÜRK SİYASETİNE YÖN VEREN AKTÖRLERİ SAĞ SOL KAVGALARI VE HİZİPLEŞMELERİYLE GÜNLERİNİ,YILLARINI TÜKETMEKTEDİR.Kimi siyasiler kadayıfın altının kızarmasıyla meşgüldür. Ancak 12 Eylül 80 müdahalesinden sonra kurulan hükümet’in kararı 1983 yılında KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİ İLAN ETMEK OLMUŞTUR.BİLGE LİDER EDİBALİNİN 1974’TE 10 YIL ÖNCE TÜRK SİYASETİNE,TÜRK DİPLOMASİSİNE BİR KUTUP YILDIZI GİBİ BİLGECE GÖSTERDİĞİ YOL SAYESİNDE BU DİPLOMATİK ZAFER KAZANILDI. BÖYLECE SAYIN AYKUT EDİBALİ BİLGE LİDERLİĞİNİ KANITLARKEN BANA GÖRE KUTLU HAKAN HAKKINI DA KAZANMIŞTI.
  YİNE AYNI DUYGULARLA 2002 VE 2004 YILLARINDA BANA DA NASİP OLAN BİR GURUP ARKADAŞIYLA ADAYA GİDEREK BİR DEFA YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ.BAYRAK İNMEZ EZAN SUSMAZ DİYE YENİDEN MİLLİ MÜCADELECİLERİN
  MİLLET SEVDALILARININ GÜR SESİNİN 2004 ŞARTLARINDA DAHA GÜÇLÜ ÇIKTIĞINI İSPATLIYOR…MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN VARLIK VE BEKA DAVASI SÖZLE DEĞİL FİİLEN YÜRÜTÜLÜYORDU.
  2004’TEN BİRKAÇ YIL SONRA TRABZON’a gelen Kıbrıs’a yerleşmiş akrabalarımız:”Referandumda Kıbrıs’a çok insanlar geldi.AMA EDİBALİ’NİN ADAMLARI YILLARCA BİR EFSANE GİBİ ANLATILDI.”diyorlardı.

  BİLGE LİDER EDİBALİ BİZDEDİR
  TUTTUĞUNU KOPARIR KARTAL PENÇESİ
  Mehmet MUTLUOĞLU

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: